Ana Menü
Hatıra ormani ASKER EGLENCESI A.C.D GÜNLERi Haber Arşivi videolar Çömlekçi kuş bakışı kaliteli görünüm 25.04.2010 SEYMA & SERDAR Dügün HASRET & UMUT Dügün (ismail Kavasoglu‘nun kizi) CÖMLEKCI SPOR EBRU & FARUK Nisan (Yakup Tasci Kiz Babasi) 8. Cömlekcililer Günü SEYMA & KEMAL Nikah MsSerpen 2016 Köy ve Köylülerden Fotograflar KÖY HAYRI NOSTALJI FOTOGRAFLAR
Anket
Web Sitemizi Beğendiniz mi ?


Sayacİstatistikler Yükleniyor ..!

nüfus

 2007 yılı Adrese dayalı nüfus kayıt sistemi ‘’verilerine göre köyümüzün nüfusu 706 olarak belirlenmiştir.(kaynak: Bigadiç Kaymakamlığı internet sitesi). Aynı kaynaktan alınan bilgiye göre köyümüzde 180 hane bulunmaktadır. Görünüm olarak çok büyük bir olmasına rağmen evlerin birçoğu gurbetçiler ve şehirlere göç edenlerin olması nedeni ile boş kullanılmayan ev çoktur. Toprağın ve ekilebilir arazinin az olması, buna karşılık nüfus artışının yoğunluğu nedeniyle doğan geçim sıkıntısı, diğer Anadolu köylerinde olduğu gibi 1975–2000 yılları arasında il merkezine ve diğer şehirlere göçü zorlamış ve hızlandırmıştır.

         Fakat son yıllarda hızlı nüfus artışının durması, şehirlerdeki ekonomik sıkıntının artması ve hayat şartlarının zorlaşması, hayvancılığın da ekonomik yönden daha cazip hale gelmesi 2000’li yıllarda şehre göçü büyük ölçüde düşürmüştür.


Üye Girişi

Foto Galeri


2009 - 2021 © Çömlekçi Köyü

                 Sitenin bütün hakları saklıdır,kaynak gösterilmeden ve izin alınmadan hiçbir içeriği alınamaz.

 

YukariCik